+48 17 852 52 30

WYSZUKIWARKA

Typy budynku:

KONDYGNACJE:

PODDASZE:

GARAŻE:

Kategorie
Ostatnie posty
Święta w domowym wydaniu: Dekoracje, które wprowadzą magię Święta Bożego Narodzenia to nie tylko czas spędzony z rodziną, ale...
Dachówka cementowa KAPSTADT – definicja nowoczesnego dachu Współczesna architektura coraz częściej sięga po rozwiązania,...
Zobacz >
Nadszedł najlepszy czas! Startujemy z BLACK WEEK 2024 Rozpoczął się tydzień okazji, na który wszyscy czekaliśmy. Ogłaszamy...
Zobacz >
Popularne posty
Solidna podpora dla najdłuższego mostu świata Nowa, rekordowa inwestycja właśnie została oddana do użytku. Najdłuższy most świata...
Zobacz >
Zabezpiecz mieszkanie przed letnim słońcem. Podpowiadamy, jak zamocować rolety wewnętrzne Rolety są efektowną ozdobą mieszkań i...
Zobacz >
Co zawiera projekt? Każda dokumentacja składa się z czterech egzemplarzy projektu budowlanego, w skład którego wchodzą: -...
Zobacz >
Tagi

Blogi

Nowość! Pompa ciepła powietrze-woda HPX2 Split do układów hybrydowych


Komentarze:  Wyświetleń:    Udostępnij: 

W ofercie marki De Dietrich pojawiła się nowa seria niskotemperaturowych pomp ciepła powietrze-woda typu split – HPX2 Split – do pracy w ramach układów hybrydowych.

Czy stworzenie układu hybrydowego to opłacalna inwestycja?

Obecnie obserwowane duże wahania cen gazu oraz energii elektrycznej sprawiają, że określenie, które źródło energii jest bardziej opłacalne, staje się coraz trudniejsze. Układy hybrydowe oparte na pompie ciepła oraz gazowym kotle kondensacyjnym stają się więc idealnym rozwiązaniem umożliwiającym optymalizowanie kosztów eksploatacyjnych. Dlaczego? Ponieważ opieranie się wyłącznie na jednym źródle energii może generować znaczące koszty. Jednak dzięki inteligentnemu sterowaniu układem hybrydowym, które oparte jest na cenach nośników energii lub najwyższym współczynniku efektywności energetycznej, możliwe jest ograniczenie kosztów ogrzewania domu lub wytwarzania c.w.u.

Pompy ciepła HPX 2 Split przeznaczone są do współpracy z kondensacyjnymi kotłami gazowymi, ponieważ umożliwiają stworzenie układu hybrydowego z już istniejącej lub nowoprojektowanej instalacji centralnego ogrzewania. Powietrzna pompa ciepła HPX2 Split wyposażona jest w złącza ON-OFF, OT i 0-10V umożliwiające połączenie z dowolnym kotłem gazowym, również z kotłami innych producentów. W serii dostępne są dwa modele pompy ciepła: – HPX2 Split 4, – HPX2 Split 6.

Pompa ciepła HPX2 Split świetnie sprawdzi się w już istniejących budynkach wyposażonych w kocioł gazowy i niewielką instalację fotowoltaiczną (4-6 kWp), z systemem rozliczania net-metering. W takich układach czas zwrotu poniesionych kosztów inwestycyjnych może wynieść zaledwie 3 – 4 lata!

Jak pracuje pompa ciepła HPX 2 Split w układzie hybrydowym?

Rozróżniamy trzy tryby pracy hybrydowej: alternatywny, równoległy lub wyłącznie pompy ciepła. W trybie alternatywnym pompa ciepła wyłącza się w punkcie alternatywnym, kocioł staje się jedynym generatorem ciepła. W trybie równoległym, po przekroczeniu temperatury biwalentnej, pompa ciepła wspomagana jest przez kocioł. Natomiast, jeżeli temperatura zewnętrzna znajduje się powyżej punktu biwalentnego, to całe zapotrzebowanie na ciepło pokrywa pompa ciepła. Zatem układ hybrydowy w pełni dostosowuje się do panujących warunków pogodowych i niezależnie od nich, zapewnia komfort cieplny.

Pompa HPX 2 Split steruje układem hybrydowym, aby zoptymalizować pracę instalacji grzewczej wg. jednej z trzech dostępnych strategii, takich jak: – optymalizacja kosztów (oparta na wgranych aktualnych cenach energii elektrycznej oraz gazu), – optymalizacja zużycia energii (na podstawie COP pompy ciepła wybierane jest źródło, które zużyje mniej energii), – najniższa emisja CO2.

Zadaniem pompy jest więc wyłącznie praca i zarządzanie układem hybrydowym centralnego ogrzewania, natomiast ciepła woda użytkowa realizowana jest z wykorzystaniem kotła gazowego: jednofunkcyjnego z zasobnikiem lub przepływowego kotła dwufunkcyjnego. Dlatego nie trzeba ponosić dodatkowych kosztów inwestycyjnych związanych z modernizacją kotłowni, takich jak wymiana zasobnika c.w.u. czy obligatoryjny montaż zasobników buforowych większych pojemności – jak ma to miejsce przy montażu standardowej pompy ciepła typu powietrze-woda.

Prosta instalacja, brak potrzeby przebudowywania kotłowni, kompaktowe wymiary oraz atrakcyjna cena sprawiają, że jest to obecnie jedyne urządzenie tego typu dostępne na rynku.

Główne cechy nowej serii pomp ciepła HPX2 Split

– Pompa ciepła powietrze-woda typu split do wspomagania centralnego ogrzewania w układzie hybrydowym z kotłem kondensacyjnym. – Podłączenie kocioł-pompa z wykorzystaniem protokołów: ON/OFF lub OT lub 0-10V. – Czynnik chłodniczy R32 o niskim GWP równym 675. – Zakres pracy: temperatura zewnętrzna w trybie grzania od -15 st.C do 20 st.C. Maksymalna temperatura wody na zasilaniu: 55 st.C. – Możliwość zarządzania tylko jednym obiegiem grzewczym bezpośrednim z wykorzystaniem pompy obiegowej w pompie ciepła – obiegiem ogrzewania podłogowego lub obiegiem grzejnikowym. – Realizacja ciepłej wody użytkowej za pośrednictwem kotła. – Instalacja gotowa w 1-2 dni robocze, bez konieczności przebudowy kotłowni. – Możliwość montażu z kondensacyjnym kotłem gazowym dowolnego producenta. – Zmniejsza zużycie gazu nawet o 70%. – Cicha praca jednostki zewnętrznej – ciśnienie akustyczne mierzone z odległości 3 m (dla współczynnika kierunkowego Q2) to 35,5 dB(A) dla jednostki zew. HPX2 Split 4 oraz 39,5 dB(A) dla jednostki zew. HPX2 Split 6, co spełnia restrykcyjne wymogi dotyczące natężenia hałasu na granicy działki. – Zasilanie elektryczne 1-fazowe. – 5-letnia gwarancja.

Pompa ciepła HPX2 Split w zestawie z kotłami De Dietrich

W ofercie De Dietrich pojawiły się również dedykowane, optymalne cenowo, pakiety z gazowymi kotłami kondensacyjnymi MCR3 i MCR4, przeznaczone do nowych instalacji lub modernizacji już istniejących kotłowni gazowych.

współpraca_reklamowa