+48 17 852 52 30

WYSZUKIWARKA

Typy budynku:

KONDYGNACJE:

PODDASZE:

GARAŻE:

Kategorie
Ostatnie posty
Jak efektownie i praktycznie oświetlić salon? Salon najczęściej tętni życiem. W nim spotykają się domownicy oraz zapraszani do...
Zobacz >
Idealne meble na balkon – co wybrać?   Przyjemny wypoczynek na balkonie zależy oczywiście od rodzaju wyposażenia, które...
Zobacz >
Smart oświetlenie do domu – największe korzyści Inteligentne oświetlenie powoli staje się standardem w nowoczesnym budownictwie...
Zobacz >
Popularne posty
Zabezpiecz mieszkanie przed letnim słońcem. Podpowiadamy, jak zamocować rolety wewnętrzne Rolety są efektowną ozdobą mieszkań i...
Zobacz >
Co zawiera projekt? Każda dokumentacja składa się z czterech egzemplarzy projektu budowlanego, w skład którego wchodzą: -...
Zobacz >
Solidna podpora dla najdłuższego mostu świata Nowa, rekordowa inwestycja właśnie została oddana do użytku. Najdłuższy most świata...
Zobacz >
Tagi

Blogi

Smart oświetlenie do domu – największe korzyści


Komentarze:  Wyświetleń:    Udostępnij: 

Inteligentne oświetlenie powoli staje się standardem w nowoczesnym budownictwie mieszkaniowym. Trudno się temu dziwić, gdyż przy pomocy smart lamp można znacząco zwiększyć komfort funkcjonowania w domowych czterech ścianach.

Czym wyróżnia się inteligentne oświetlenie do domu? Dlaczego warto się na nie zdecydować? O tym napiszemy poniżej.

 

Smart oświetlenie – co to takiego?

 

Mianem inteligentnego oświetlenia określa się zaawansowane technologicznie produkty LED, połączone w jedną sieć, najczęściej za pośrednictwem WiFi. Pozwala to na zdalne, centralne sterowanie wszystkimi oprawami oświetleniowymi z poziomu pilota, aplikacji lub komend głosowych. Coraz więcej nowoczesnych rozwiązań współpracuje bowiem z popularnymi asystentami głosowymi.

W efekcie zyskuje się niespotykaną dotąd swobodę kształtowania scen świetlnych, podnosi się komfort korzystania z poszczególnych pomieszczeń oraz zwiększa się bezpieczeństwo przemieszczania się w domu lub ogrodzie po zapadnięciu zmroku.

 

Smart żarówki i inteligentne lampy do domu

 

Produkty inteligentne podbijają rynek. Posiada je choćby sklep z lampami Lampy.it. Co ciekawe, budowanie systemu smart oświetlenia można zacząć tak naprawdę od wymiany pojedynczych żarówek. Nowoczesne produkty LED typu smart współpracują bowiem ze standardowymi oprawkami.

Zamiana to sposób nie tylko na obniżenie wysokości domowych rachunków za energię elektryczną, ale także szansa na wygodniejsze korzystanie z przestrzeni. Takie żarówki można bowiem włączać i wyłączać oraz zmieniać ich temperaturę barwową, kolor i natężenie światła przy pomocy pilota lub aplikacji mobilnej, instalowanej bezpośrednio na prywatnym telefonie.

Jeśli pragnie się bardziej rozbudowanych rozwiązań, można zdecydować się na zaawansowane technologicznie lampy LED, często wyposażone w zintegrowane źródła światła o wysokiej żywotności, które również mogą być sterowane zdalnie.

 

Zalety oświetlenia inteligentnego

 

Podstawową korzyścią, przemawiającą na korzyść, scentralizowanego oświetlenia inteligentnego, jest oczywiście poprawa funkcjonalności wnętrz oraz wyższy komfort dla korzystających z nich osób. Użycie inteligentnych lamp i źródeł światła sprawia bowiem, że nie trzeba każdorazowo odrywać się od wcześniejszych zadań lub nerwowo szukać dłonią w ciemności włącznika na ścianie, by rozjaśnić przestrzeń. A to przekłada się na większą wygodę i oczywiście bezpieczeństwo domowników, którzy nie muszą już tak bardzo obawiać się potknięcia lub upadku.

Wiele systemów smart oświetlenia pozwala na integrację z pozostałymi inteligentnymi urządzeniami. Da się na przykład wykorzystać lampy do wsparcia domowego systemu antywłamaniowego, dzięki opcji symulowania obecności. Jeśli bowiem sensory wyczują obecność nieproszonych gości na terenie posesji, automatycznie uruchamiają światła w różnych częściach domu, co w wielu przypadkach może przepłoszyć intruzów.

Inteligentne oświetlenie to jednak nie tylko działanie tu i teraz. Sterowanie zdalne lampami lub całymi zespołami źródeł światła umożliwia zapisywanie ulubionych parametrów i scen świetlnych do wykorzystania w przyszłości. Dzięki takiej opcji programowania, jednym kliknięciem dopasowuje się warunki we wnętrzu do potrzeb chwili – do pracy, relaksu przed telewizorem lub romantycznej kolacji z ukochaną osobą.

W wielu przypadkach można nawet tworzyć harmonogramy świetlne, by światło w konkretnych miejscach domu lub ogrodu uruchamiało się automatycznie, o ściśle określonych porach.

 

Inteligentne oświetlenie do smart domu

 

Smart lampy i źródła światła są nieustannie modernizowane, a technologie idą wciąż do przodu. W efekcie powstają nowe rozwiązania, pozwalające na poprawę jakości codziennego życia, zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników danej przestrzeni, a także na ograniczenie zużycia energii elektrycznej, co nie tylko obniża wysokość domowych rachunków, ale też wpływa na poprawę kondycji środowiska naturalnego.

Wydaje się zatem, że inteligentne oświetlenie to już nie ciekawostka, a bardzo racjonalny wybór do funkcjonalnego domu, który zagości w naszych wnętrzach na dobre.