+48 17 852 52 30

WYSZUKIWARKA

Typy budynku:

KONDYGNACJE:

PODDASZE:

GARAŻE:

Kategorie
Ostatnie posty
Budowlana Marka Roku. Florian wyróżniony za blachy modułowe. 7 czerwca ASM Research Solutions Strategy ogłosiło wyniki Rankingu...
Zobacz >
Jakie okna wybrać do łazienki na poddaszu? Jakie okna wybrać do łazienki na poddaszu?   Odpowiednio dobrane i poprawnie...
Zobacz >
Zaproś Tatę na obiad niczym z pięciogwiazdkowej restauracji Dzień Taty już za chwilę… może to dobra okazja...
Zobacz >
Popularne posty
Zabezpiecz mieszkanie przed letnim słońcem. Podpowiadamy, jak zamocować rolety wewnętrzne Rolety są efektowną ozdobą mieszkań i...
Zobacz >
Co zawiera projekt? Każda dokumentacja składa się z czterech egzemplarzy projektu budowlanego, w skład którego wchodzą: -...
Zobacz >
Solidna podpora dla najdłuższego mostu świata Nowa, rekordowa inwestycja właśnie została oddana do użytku. Najdłuższy most świata...
Zobacz >
Tagi

Blogi

Spawarki na użytek warsztatów? Jak dobrać najlepszy sprzęt, którym cieszyć się będziemy latami?


Komentarze:  Wyświetleń:    Udostępnij: 

Kwestia tego, jak ważny jest sprawny i skuteczny sprzęt, nigdy się nie zestarzeje. Każdy garaż, warsztat, a także po prostu każde miejsce pracy nie może obejść się bez odpowiedniej jakości ekwipunku. W większości przypadków awarie czy wymuszone serwisowanie skutecznie obniża morale w pracy i w dodatku opóźnia realizację obowiązków.

 

Jednym z najczęściej wykorzystywanych narzędzi w przeróżnych warsztatach, salonach czy fabrykach, są spawarki. Wiadomo, że będą się one różniły od siebie jakością, gabarytami, możliwościami technicznymi i ceną, ale najważniejsze to dobrać taki sprzęt, żeby spełniał swoje zadanie. W zależności od potrzeb warsztatu, potrzebne będą różne spawarki i na szczęście rynek jest pełen możliwości. Z której skorzystamy? To już zależy od nas.

 

Sprzęt dla amatora czy dla profesjonalisty?

Najważniejsze to postawić na jakość, bo jest ona niemal synonimiczna ze skutecznością i bezpieczeństwem. W celu podnoszenia wydajności warto zadbać o komfort pracy, by żadne niespodziewane wypadki po prostu się nie zdarzały. Tutaj ważnym elementem jest techniczna sprawność ekwipunku. Im wyższe parametry, tym lepiej się pracuje, a im mniejsza awaryjność, tym mniejsze ryzyko wypadków przy pracy.

 

Bezpieczeństwo przy spawaniu jest bowiem nadrzędną wartością. Niedopilnowanie procedur BHP może w tym przypadku skończyć się bardzo rozległymi i bolesnymi obrażeniami, dlatego absolutnie nie ma tu miejsca na żarty.

 

Sprzęt przeznaczony dla amatorów również może być jakościowy, ale oczywiście nie będzie oferował takiej różnorodności i skali działań, jak ten dla profesjonalistów. Nie demonizujemy go jednak, bo doskonale zdajemy sobie, że taki zestaw funkcjonalności absolutnie wystarczy na prywatny użytek.

 

Nie tylko spawarka…

Na ekwipunek spawacza nie składa się wyłącznie spawarka. Najlepsi producenci oferują swoim klientom także zestawy przeróżnych akcesoriów i gadżetów, które wspomagają skuteczną pracę. Warto poruszyć kwestię wszelkiego rodzaju magnetycznych lub niemagnetycznych uchwytów spawalniczych, które pozwalają stabilnie umiejscowić spawane elementy.

 

Regularne doposażanie pracowników leży w interesie pracodawcy. Tylko w ten sposób jest on w stanie utrzymać stale wznoszącą trajektorię i odpowiednio zadbać o swoich podopiecznych.

 

Odzież ochronna

Jak już wspomnieliśmy, ochrona spawacza to priorytet. W skład odpowiedniego odzienia wchodzą tu przede wszystkim rękawice ochronne i odpowiednia maska. Najlepsza odzież ochronna wykonana jest ze skóry, która w największym stopniu chroni przed wysoką temperaturą i porażeniem prądem.

 

Twarz chroni się oczywiście odpowiednimi maskami. Skóra twarzy, wszystkie błony śluzowe i oczy byłyby bardzo mocno narażone podczas pracy ze spawarką, dlatego każde z miejsc pracy powinno oferować pracownikom odpowiednio jakościowe maski. Patrzy się przez nie przez szybki wyposażone w odpowiednie filtry chroniące oko przed promieniowaniem ultrafioletowym i podczerwonym.