+48 17 852 52 30

WYSZUKIWARKA

Typy budynku:

KONDYGNACJE:

PODDASZE:

GARAŻE:

Kategorie
Ostatnie posty
Zaawansowane pralki Sharp kluczem do ochrony tkanin Do oferty nowoczesnych pralek z funkcją pary dołączył funkcjonalny i zaawansowany...
Zobacz >
Obróbka blacharska komina – to musisz wiedzieć! Jak wygląda obróbka blacharska komina? Komin to jeden z najważniejszych...
Zobacz >
Modne pokrycia dachowe. Na co warto postawić w 2024 roku? Planujesz budowę domu lub naprawę starego dachu w 2024 roku? Szukasz pokrycia,...
Zobacz >
Popularne posty
Solidna podpora dla najdłuższego mostu świata Nowa, rekordowa inwestycja właśnie została oddana do użytku. Najdłuższy most świata...
Zobacz >
Zabezpiecz mieszkanie przed letnim słońcem. Podpowiadamy, jak zamocować rolety wewnętrzne Rolety są efektowną ozdobą mieszkań i...
Zobacz >
Co zawiera projekt? Każda dokumentacja składa się z czterech egzemplarzy projektu budowlanego, w skład którego wchodzą: -...
Zobacz >
Tagi

Blogi

Czym kierować się przy wyborze blachodachówki?


Komentarze:  Wyświetleń:    Udostępnij: 

Lekkość i doskonały wygląd – to cechy charakterystyczne blaszanych pokryć dachowych. To właśnie z tych względów blachodachówki modułowe oraz cięte na wymiar cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród inwestorów. Do krycia dachów warto jednak wybierać tylko te, które wyróżniają doskonałe parametry techniczne.

Eksperci Florian Centrum podpowiadają, w które blaszane pokrycia warto zainwestować.

Blachodachówka – rodzaje

Decydując się na blachodachówkę możemy wybierać pomiędzy produktami różniącymi się między sobą wyglądem. Na powierzchni dachu mogą znaleźć się:

  • blachodachówki płaskie – doskonale pasują do nowoczesnego budownictwa;
  • blachy trapezowe – sprawdzają się doskonale nie tylko na elewacjach, ale również na dachach – ich estetyczny wygląd sprawia, że są coraz chętniej i częściej wybierane do wykańczania domów jednorodzinnych;
  • blachodachówki faliste, z ozdobnymi żłobieniami – wyglądem nawiązują do tradycyjnych, ceramicznych dachówek. Cenione za wytrzymałość oraz efektowny wygląd.

Wśród pokryć dachowych z blachy można wyróżnić także blachodachówki panelowe oraz te cięte na wymiar. Pierwsze z nich to moduły gotowe do montażu na więźbie. Drugie to z kolei arkusze blachy o wymiarze wskazanym przez inwestora.

Cena blachodachówki

Cena blachodachówki nie powinna zaważyć na decyzji o jej zakupie. Ich ceny zaczynają się od nawet kilkudziesięciu złotych za metr kwadratowy, inne oscylują w granicy ponad 100 złotych za metr kwadratowy.

Uwagę należy zwrócić przede wszystkim na to, czy:

  • do produkcji blachodachówki zostały wykorzystane blachy powlekane powłokami ochronnymi i z jakiej stali zostały one wykonane. Zakup takich blachodachówek jest dobrą i trafioną inwestycją – są one odporne zarówno na uszkodzenia mechaniczne, jak i korozję i będą służyć latami;
  • będą one pasowały do całkowitej estetyki budynku – blachy na dach powinny być wybrane zarówno pod kątem stopnia skomplikowania pokrycia dachowego, jak i tego, czy mają znaleźć się na dachu nowoczesnego obiektu, czy tradycyjnego domu jednorodzinnego.

Blachodachówka – rdzeń

Przyglądając się blachodachówce, uwagę skupia się głównie na tym, co widać na pierwszy rzut oka – czyli warstwie dekoracyjnej i ochronnej. Jej celem jest ochrona rdzenia blachodachówki, czyli elementu, który ma kluczowe znaczenie zarówno dla jej wytrzymałości, jak i elastyczności. Zgodnie z normami PN-EN 14782 oraz PN-EN 508-1 grubość rdzenia w przypadku blach powlekancych powinna wynosić przynajmniej 0,5 mm. To, czy blachodachówka będzie solidna, zależy także od stali, z której wykonano rdzeń. Powinna ona pochodzić od sprawdzonego producenta, czyli z dobrego zakładu hutniczego.

Montaż blachodachówki

Pokrycie blaszane jest nie tylko bardziej przystępne cenowo w stosunku do dachówek ceramicznych, ale również łatwiejsze i tańsze w montażu.

Blachodachówka modułowa a cięta na wymiar

Blaszane pokrycia modułowe i cięte na wymiar wyglądają równie efektownie. Jednak decydując się na jedne z nich, trzeba być świadomym sposobu ich mocowania i zwymiarowania więźby dachowej.

Do montażu blachodachówki modułowej wystarczą dwie osoby. Pokrycie to można układać nawet na najbardziej skomplikowanych dachach. Jego realizacja przebiega wyjątkowo sprawnie. Inwestor otrzymuje od producenta gotowe, lekkie moduły o niewielkich rozmiarach, które niezwykle łatwo się układa. Do pokrycia średniej wielkości dachu, zwykle wystarczą blachy mieszczące się na jednej palecie.

Blachodachówki w formie arkuszy ciętych na wymiar sprawdzają się w przypadku dużych, mało skomplikowanych, zarówno jedno i dwuspadowych pokryć dachowych. Po ich ułożeniu na więźbie dach zyskuje jednorodną strukturę.

Jaka blachodachówka najlepsza?

O zakupie blachodachówki powinna decydować ich trwałość, wysokiej jakości rdzeń oraz wybór powłok ochronnych. Właśnie takie pokrycia dachowe oferuje Florian Centrum. To produkty zabezpieczane warstwami poliuretanu, poliestru lub powłokami hybrydowymi. Nie tylko zdobią i zapewniają szczelność dachu ale również zapewniają maksymalną odporność na korozję oraz uszkodzenia mechaniczne. Objęte nawet 50-letnią gwarancją, stanowią doskonałą inwestycję na przyszłość i gwarantują efektowny wygląd przez wiele lat.