Europa stoi przed ogromnym wyzwaniem, aby do 2050 roku redukcja emisji dwutlenku węgla do zera stała się rzeczywistością. Dużą rolę w tym procesie odgrywa dekarbonizacja branży budowlanej.
Wienerberger, jako wiodący producent ceramicznych materiałów budowlanych, bierze na siebie odpowiedzialność za proces produkcyjny i daje przykład, jak można godzić nowoczesną technologię z ochroną środowiska. W ramach zobowiązania dotyczącego redukcji emisji CO2 o 15 proc. do końca 2023 roku w porównaniu do roku 2020 i osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050 roku, firma zaprojektowała innowacyjną linię pustaków ceramicznych Porotherm Klima+, które charakteryzują się o 20 proc. niższą emisją dwutlenku węgla w procesie produkcji w porównaniu do standardowych produktów Porotherm będących ich odpowiednikami. Wprowadzenie tego rozwiązania na rynek pozwala znacząco ograniczyć ślad węglowy w procesie produkcji, co stanowi kolejny krok w realizacji strategii ESG Grupy Wienerberger.
Klima+ to produkty stworzone z myślą o inwestorach poszukujących ekologicznych materiałów do budowy domów jedno− i wielorodzinnych. Wyprodukowane w Standardzie Wienerberger nie tylko spełniają najwyższe wymagania dotyczące jakości i trwałości, ale także minimalizują zużycie energii pochodzącej z nieodnawialnych źródeł energii, ograniczając emisję gazów cieplarnianych i wspierając tworzenie niskoemisyjnych budynków.
Nowa linia produktów Porotherm Klima+ obejmuje najczęściej wybierane przez inwestorów ceramiczne pustaki szlifowane i nieszlifowane, przeznaczone do budowy ścian zewnętrznych z ociepleniem oraz ścian wewnętrznych nośnych (o grubości 25 cm) i działowych (o grubości 11,5 cm), które dostępne są w trzech technologiach murowania:
Dzięki rozwojowi prac nad mieszankami w ramach gospodarki w obiegu zamkniętym i zmianami w procesie produkcji, pustaki te umożliwiają osiągnięcie o 20 proc. niższej emisji dwutlenku węgla w porównaniu do standardowych rozwiązań. Ta imponująca redukcja jest możliwa dzięki kilku kluczowym czynnikom.
Porotherm Klima+ został zaprojektowany we wszystkich technologiach dostępnych w systemie Porotherm. Jednak w wersji Dryfix ten produkt jeszcze bardziej sprzyja środowisku i zdrowiu człowieka. Poza etapem przygotowania pierwszej warstwy pod murowanie, woda przy budowie ścian w tej technologii jest zbędna. Budując dom o powierzchni ok. 130 m2 można oszczędzić dla środowiska nawet 1 200 litrów wody - taka ilość wystarczy do zaspokojenia potrzeb jednej osoby przez dwa lata! zakładając spożycie dwóch litrów napojów dziennie. Zaprawa w systemie Dryfix jest gotowa, a zatem nie wymaga mieszania w betoniarce i nie ma zużycia prądu potrzebnego do jej uruchomienia. Ściany są suche już po 24 godzinach a dom nie wymaga włączania urządzeń osuszających mury, które konsumują energię. Co więcej – sucha ściana gwarantuje utrzymanie ciepła w budynku zgodnie z założeniami projektowymi od samego początku jego użytkowania, co eliminuje dodatkowe straty energii w tym okresie. Do ściany nie przenika wilgoć pochodząca z suchej zaprawy a to minimalizuje ryzyko zagrzybień w ścianie.
Pustaki Klima+ łączą w sobie nie tylko ekologiczne właściwości, ale również gwarantują najwyższą jakość, która jest wyróżnikiem wszystkich rozwiązań ceramicznych oferowanych przez firmę Wienerberger.
Budując z materiałów Porotherm Klima+ inwestor ma pewność, że korzysta ze sprawdzonego rozwiązania renomowanej marki, ale również licznych korzyści wynikających z zalet samej ceramiki. Ten naturalny materiał budowlany wyróżnia się m.in. wyjątkową trwałością i odpornością na warunki atmosferyczne. Pustaki wypalane w temperaturze ok. 900°C, w przeciwieństwie do innych materiałów budowlanych, są też zupełnie suche i wolne od grzybów, pleśni, czy innych mikroorganizmów, co pozytywnie wpływa na komfort mieszkania. Sucha ściana i brak wilgoci to jedne z najważniejszych kryteriów energooszczędnego, ale też bezpiecznego dla zdrowia domu.
Porotherm to też kompletny system podnoszący komfort pracy z produktami i wszystkie nowe rozwiązania są do niego dopasowane. Produkty systemowe są wsparte merytoryczną wiedzą i profesjonalnym doradztwem technicznym na każdym etapie projektowania i budowy. Dlatego Porotherm Klima+ z udoskonalonym kształtem drążeń idealnie pasuje do wszystkich innych produktów Porotherm. Pustaki łatwo zastosować w miejsce każdego produktu na ścianę o tej samej grubości, jeśli chcemy wybrać najbardziej ekologiczny produkt i wspomóc proces dekarbonizacji. W celu zapewnienia najwyższej jakości i zgodności z normami, produkcja pustaków Porotherm Klima+ podlega rygorystycznej kontroli wewnętrznej w laboratoriach Wienerberger, a także zewnętrznym audytom (PCBC). Deklarowane parametry techniczne i bezpieczeństwa są potwierdzane w akredytowanych laboratoriach, np. ITB, PZH.
#współpracareklamowa
Pełna oferta systemowych rozwiązań marki Porotherm dostępna jest na stronie: www.wienerberger.pl
Reklama