+48 17 852 52 30

WYSZUKIWARKA

Typy budynku:

KONDYGNACJE:

PODDASZE:

GARAŻE:

Kategorie
Ostatnie posty
Zaawansowane pralki Sharp kluczem do ochrony tkanin Do oferty nowoczesnych pralek z funkcją pary dołączył funkcjonalny i zaawansowany...
Zobacz >
Obróbka blacharska komina – to musisz wiedzieć! Jak wygląda obróbka blacharska komina? Komin to jeden z najważniejszych...
Zobacz >
Modne pokrycia dachowe. Na co warto postawić w 2024 roku? Planujesz budowę domu lub naprawę starego dachu w 2024 roku? Szukasz pokrycia,...
Zobacz >
Popularne posty
Solidna podpora dla najdłuższego mostu świata Nowa, rekordowa inwestycja właśnie została oddana do użytku. Najdłuższy most świata...
Zobacz >
Zabezpiecz mieszkanie przed letnim słońcem. Podpowiadamy, jak zamocować rolety wewnętrzne Rolety są efektowną ozdobą mieszkań i...
Zobacz >
Co zawiera projekt? Każda dokumentacja składa się z czterech egzemplarzy projektu budowlanego, w skład którego wchodzą: -...
Zobacz >
Tagi

Blogi

LG z pierwszą ekologiczną produkcją wideo


Komentarze:  Wyświetleń:    Udostępnij: 

W ramach drugiej serii kampanii pomp ciepła #CareForWhereYouLive LG stworzyło film promocyjny pt. „New Horizon” z zachowaniem dbałości o środowisko na całym etapie jego produkcji. Zrównoważony rozwój jest głęboko zakorzeniony w filozofii LG i wpływa na decyzje firmy na wszystkich poziomach organizacyjnych. Odzwierciedleniem zaangażowania w tę tematykę jest nie tylko projektowanie energooszczędnych urządzeń, takich jak pompa ciepła powietrze-woda Therma V, ale również wprowadzanie ekologicznych praktyk. Mają one na celu zmniejszenie wpływu na środowisko i wspieranie bardziej świadomego rozwoju ekologicznego.

Film promocyjny opowiada wzruszającą historię, która jest zgodna z dążeniem LG do odpowiedzialności ekologicznej. Firma uważa bowiem, że pozostanie wierną ekologicznej filozofii wymaga gwarancji dotyczących prośrodowiskowych standardów również w przypadku produkcji tego typu. Wideo przedstawia właściwe i odpowiedzialne zachowanie względem środowiska. W ten sposób twórcy chcą przemówić do świadomości widzów i sprawić, aby dbanie o ekologię stało się bardziej popularne.

https://youtu.be/UDo7s7h7Zhs?si=0R4U8H33FdbTKSNY

Ekologiczna produkcja Ponieważ ekoprodukcja projektów audiowizualnych nie jest powszechną praktyką, prace nad kampanią były złożone. Produkcja koncentrowała się na wielu aspektach skupionych wokół zmniejszenia śladu węglowego: od komunikacji i gospodarki odpadami, przez organizację żywności i transport, aż po wybór zoptymalizowanego sprzętu.

Przygotowania do zdjęć rozpoczęły się w marcu 2023 r., a miesiąc później ruszyła 4-dniowa produkcja. Miała ona miejsce na francuskim wybrzeżu baskijskim, gdzie film tworzony był przy udziale 40-osobowej ekipy. Na każdym etapie stosowano odpowiedzialne ekologicznie praktyki, które pozwalają zmniejszyć wpływ na środowisko. Niezbędne do osiągnięcia tego celu były takie działania, jak zatrudnienie lokalnego personelu – w sumie ponad 70% wszystkich ekip biorących udział w zdjęciach było lokalnych, w tym także obsada.

Do transportu wykorzystano dwa elektryczne pojazdy hybrydowe oraz skorzystano z tzw. carpoolingu przy założeniu jednego pojazdu na dział. W ramach starannego zarządzania transportem opracowano również trasę umożliwiającą ekipom przejazd przez zagospodarowane tereny, a nie obszary dzikiej przyrody, aby chronić bioróżnorodność.

LG_z_pierwsza_ekologiczna_produkcja_wideo(5)

Żywność na planie była ekologiczna, lokalna i zrównoważona. Wynajęto sztućce i talerze wielokrotnego użytku. W menu pojawił się wybór ryb i białego mięsa, wyeliminowano dania z czerwonym mięsem, aby jeszcze bardziej zmniejszyć ślad węglowy. Niezjedzone posiłki były odbierane i rozprowadzane przez Czerwony Krzyż. Korzystano z indywidualnych kubków wielokrotnego użytku dostępnych przy stoisku „zero plastiku” i wynajęto urządzenia do ich napełniania.

LG_z_pierwsza_ekologiczna_produkcja_wideo(6)

Podjęto także szereg działań mających na celu ograniczenie zużycia energii i liczby odpadów. Wykorzystano system magazynowania energii o mocy 5000 kW ładowany przez moduły fotowoltaiczne, ograniczono stosowanie baterii oraz wymieniono żarówki na energooszczędne źródła LED. Aby usprawnić przesyłanie plików i zoptymalizować komunikację cyfrową, dane przechowywano zarówno w centralnej lokalizacji w chmurze, jak i lokalnie. Takie podejście zapobiegło konieczności wielokrotnej wymiany wiadomości e-mail i zapewniło redundancję geograficzną.

LG_z_pierwsza_ekologiczna_produkcja_wideo(1)

Do przygotowania scenografii użyto 50% organicznych lub certyfikowanych materiałów organicznych, a 90% akcesoriów było wielokrotnego użytku. Część strojów została podarowana ekipie filmowej, a reszta została ponownie wprowadzona do obiegu. Dzięki wysiłkom firmy na koniec zdjęć 90% odpadów zostało zwróconych, ponownie wykorzystanych, oddanych do recyklingu lub skompostowanych.

Na planie stosowano sortowanie i zbiórkę odpadów we współpracy z lokalnymi służbami publicznymi (dostawa i odbiór pojemników do sortowania). Używano także suchych toalet w celu ponownego wykorzystania odpadów jako nawozu. Pozwoliło to zaoszczędzić 2000 litrów wody pitnej i wyprodukować 70 litrów nawozu.

LG_z_pierwsza_ekologiczna_produkcja_wideo(2)

Film z procesu produkcji wideo

https://youtu.be/WBZWIB8xupY?si=R0DDMTPIa3aONzbg

Kompensacja śladu węglowego Po obliczeniu naszego śladu węglowego opracowaliśmy strategię przeciwdziałania wszelkiemu pozostałemu wpływowi na środowisko. Zgodnie z tym podejściem otrzymujemy oceny od ATEO (ateo.eco – agencji specjalizującej się w obliczaniu i ocenie śladu węglowego) oraz A Better Prod (abetterprod.com – konsultanta, który ocenia projekty ekoprodukcji). Agencje te pomagają dopilnować, aby wysiłki w minimalizowaniu naszego ogólnego śladu węglowego były owocne – wspomina producent.

Firma uczestniczyła ponadto w projekcie agroleśniczym, aby jeszcze bardziej zrównoważyć wpływ produkcji na środowisko. W ramach projektu posadzono około 300 drzew i sfinansowano 4 dni badań agroleśniczych. Aby zweryfikować i potwierdzić wysiłki firmy, ma ona otrzymać audyt od AFNOR – organizacji francuskiej jednostki certyfikującej.

LG_z_pierwsza_ekologiczna_produkcja_wideo(3)

Działania i wysiłki LG związane z ekologiczną produkcją filmu „New Horizon” zostały docenione przez Ecoprod, francuskie stowarzyszenie non-profit utworzone w 2009 roku, którego ambicją jest wspieranie transformacji środowiskowej przemysłu filmowego i telewizyjnego. Po szczegółowym audycie przeprowadzonym przez niezależny podmiot, produkcja LG otrzymała wyróżnienie „Label Ecoprod Pionnier” w kategorii Reklama ekologiczna (Publicité éco-responsable).

LG zdaje sobie sprawę z konieczności aktywnego zmniejszania śladu ekologicznego przez firmy i stara się uczestniczyć w tym przedsięwzięciu. Decyzja na rzecz ekologicznej produkcji filmowej nie zawsze jest łatwa, ponieważ wymaga starannego planowania, koordynacji i chęci zainwestowania dodatkowych środków. Firma jest jednak przekonana, że długoterminowe korzyści znacznie przewyższą początkowe wyzwania, a marka przyczyni się do tworzenia zdrowszego środowiska i zachęci do pozytywnych zmian w branży oraz całym społeczeństwie.

Współpraca reklamowa