+48 17 852 52 30

WYSZUKIWARKA

Typy budynku:

KONDYGNACJE:

PODDASZE:

GARAŻE:

Kategorie
Ostatnie posty
Idealne meble na balkon – co wybrać?   Przyjemny wypoczynek na balkonie zależy oczywiście od rodzaju wyposażenia, które...
Zobacz >
Smart oświetlenie do domu – największe korzyści Inteligentne oświetlenie powoli staje się standardem w nowoczesnym budownictwie...
Zobacz >
Ekologiczne ogrzewanie do domu – co wybrać? Zapewnienie ciepła i komfortu w domowych wnętrzach to jedna z najważniejszych kwestii...
Zobacz >
Popularne posty
Zabezpiecz mieszkanie przed letnim słońcem. Podpowiadamy, jak zamocować rolety wewnętrzne Rolety są efektowną ozdobą mieszkań i...
Zobacz >
Co zawiera projekt? Każda dokumentacja składa się z czterech egzemplarzy projektu budowlanego, w skład którego wchodzą: -...
Zobacz >
Solidna podpora dla najdłuższego mostu świata Nowa, rekordowa inwestycja właśnie została oddana do użytku. Najdłuższy most świata...
Zobacz >
Tagi

Blogi

Ekologiczne ogrzewanie do domu – co wybrać?


Komentarze:  Wyświetleń:    Udostępnij: 

Zapewnienie ciepła i komfortu w domowych wnętrzach to jedna z najważniejszych kwestii podczas wznoszenia lub remontowania przestrzeni do życia. By było to możliwe, trzeba znaleźć urządzenia wydajne i dopasowane do charakteru wnętrz.

Coraz więcej osób zwraca również uwagę na kwestię ekologiczności urządzeń grzewczych. Co zrobić, by cieszyć się we własnych czterech ścianach eko ciepłem? O tym napiszemy poniżej.

 

Ekologiczne ogrzewanie – co to takiego?

 

Jednym z najpopularniejszych typów ogrzewania do domu przez długie lata były kotły opalane paliwami stałymi. Choć są to systemy wydajne i stosunkowo ekonomiczne, trudno je nazwać rozwiązaniami przyjaznymi środowisku naturalnemu.

Podczas spalania węgla lub drewna dochodzi bowiem do emisji szkodliwych substancji, które przedostają się do atmosfery. Dotyczy to zwłaszcza zanieczyszczeń, a także dwutlenku węgla. Piece węglowe potrafią emitować go nawet 0,6 kg na 1kWh ciepła.

Dlaczego trzeba walczyć ze wzrostem emisji dwutlenku węgla? W przypadku zbyt dużej koncentracji tego związku chemicznego w atmosferze, dochodzi do nieustannego wzrostu średnich temperatur na Ziemi. Dodatkowo CO2 jest pochłaniane przez wodę, prowadząc do jej zakwaszenia, co także ma olbrzymi wpływ na zmiany klimatyczne oraz niszczenie ekosystemów na naszej planecie.

 

Nowoczesne ogrzewanie – zwrot w stronę eko systemów grzewczych

 

Na szczęście coraz więcej osób zwraca się w stronę ekologicznych rozwiązań grzewczych, które nie tylko zapewniają ciepło w domowych wnętrzach, ale też ograniczają negatywny wpływ na środowisko naturalne.

Nowoczesne systemy do ogrzewania domów minimalizują lub nawet całkowicie eliminują emisję gazów i pyłów, co przekłada się na ogólną poprawę kondycji miejsca do życia.

 

Jakie eko urządzenia grzewcze wybrać?

 

Co zatem zrobić, by zapewnić sobie i domownikom komfort cieplny, a przy tym zadbać o naturę? Warto korzystać z zaawansowanych technologii.

Szczególnie dużo mówi się na temat ogrzewania elektrycznego, jak choćby to, które oferuje sklep z ogrzewaniem Econovli.

Stawia się na energooszczędne systemy podłogowe lub kotły grzewcze, a także mobilne grzejniki, w tym wygodne promienniki na podczerwień. Zapewniają ciepło, nie emitują szkodliwych substancji, a wbrew obiegowej opinii potrafią być również rozwiązaniami ekonomicznymi, zwłaszcza gdy połączy się je z panelami fotowoltaicznymi, które cieszą się w naszym kraju coraz większą popularnością.

Właściciele domów pasywnych mogą skorzystać z rekuperatorów, które nie emitują żadnych spalin, a zapewniają optymalne temperatury we wnętrzach. Jak to możliwe? Działają w oparciu o odzyskiwanie ciepła z pomieszczeń, a następnie ogrzewanie go dzięki specjalnemu systemowi nawiewów.

Innym rozwiązaniem są pompy ciepła. Pozyskują one ciepło z gleby, wody, powietrza, a następnie przekazują je do domowych wnętrz, bez emisji szkodliwych substancji. Mogą współpracować z tradycyjnymi systemami konwekcyjnymi oraz nowoczesnymi rozwiązaniami powierzchniowymi.

 

Eko ogrzewanie – koszty

 

Wiele osób zwraca uwagę na to, że wymienione powyżej systemy grzewcze są znacznie droższe niż standardowe kotły na paliwa stałe. Koszt zakupu pompy ciepła lub fotowoltaiki potrafi bowiem sięgać nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Trzeba jednak spojrzeć na takie rozwiązania jak na inwestycję.

Nowoczesne i ekologiczne systemy grzewcze nie tylko zmniejszają emisję szkodliwych substancji, ale także w wielu przypadkach znacznie obniżają zużycie energii w czasie eksploatacji. Zdarza się zatem, że już po jednym, dwóch sezonach wydatki na nowoczesną eko instalacje już się zwracają. Warto zatem pomyśleć perspektywicznie i znaleźć urządzenia nie tylko przyjazne planecie, ale też domowemu budżetowi.

 

Eko ogrzewanie do domu – nowoczesne rozwiązania

 

Ekologiczne systemy grzewcze cieszą się coraz większą popularnością i bywają chętnie wprowadzane do domowych wnętrz, jako skuteczne, praktyczne i w pełni bezpieczne rozwiązania. Wybór produktów jest na tyle duży, że łatwo znaleźć idealną opcję dla każdego budynku i wnętrza.