+48 17 852 52 30

VENTS GROUP

 

  VENTS GROUP Sp z o.o jest firmą obecną na rynku polskim od niemal 25 lat. Oferuje kompleksową gamę produktów z zakresu wentylacji, od kratek wentylacyjnych po modułowe centrale  klimatyzacyjno -wentylacyjne. Od wielu lat pozostaje w ścisłej kooperacji z produkcyjno-handlową grupą BLAUBERG o międzynarodowym zasięgu, która posiada 7 placówek produkcyjnych w Europie: w Niemczech, na Ukrainie, na Węgrzech oraz w Polsce, zatrudniających łącznie 3500 pracowników, w tym 380 wykwalifikowanych inżynierów. Wieloletnie doświadczenie w branży, inwestycja w rzetelną fachową i kompleksową obsługę klienta oraz potężne zaplecze produkcyjne grupy BLAUBERG składają się na dzisiejszy obraz VENTS GROUP jako jednego z czołowych dostawców wentylacji na rynku. Nowa siedziba firmy w Niepruszewie k. Poznania to m.in  4000 m2 nowoczesnych magazynów pozwalających na obsługę logistyczną wg najwyższych standardów. W portfolio firmy znajdują się takie marki handlowe jak: VENTS, AIRVENTS, BLAUBERG oraz VENTIKA.

 

VENTS jest marką bazową stanowiącą podstawę oferty o najszerszym zakresie asortymentu zawierającą zarówno produkty wentylacji domowej jak i profesjonalnej. www.vents-group.plAIRVENTS to marka dedykowana wyłącznie centralom wentylacyjnym dużej wydajności w wersji plug&play. Przewagą tej marki jest dostępność wielu modeli na stanie magazynowym "od ręki", możliwość konfiguracji indywidualnej do 2300 wariantów modeli, dostępność rysunków DWG w programie WENTYLE oraz szeroki wybór akcesoriów, ponadto wszystkie centrale opuszczające magazyn przechodzą szczegółową kontrolę jakościową  (przegląd zerowy). www.airvents.plW marce BLAUBERG realizowane są nowoczesne rozwiązania takie jak wentylacja decentralna. Urządzenia przeznaczone do wentylacji pojedynczych pomieszczeń takie jak systemy jednorurowe VENTO są wyposażone w wysokosprawne ceramiczne wymienniki ciepła oraz rewersyjne wentylatory  z silnikami EC oraz filtry powietrza klasy G4/F8. Wbudowany moduł WiFi pozwala na sterowanie mobilne z dedykowaną aplikacją. W marce tej dostępne są również centrale wentylacyjne do pojedynczych pomieszczeń o wydajności 60, 100 i 200 m2 oraz centrale większej wydajności do pomieszczeń instytucjonalnych o wysokich wymogach dotyczących wymiany i filtracji powietrza, takich jak szkoły, żłobki i przedszkola. www.blauberg.plVENTIKA powstała dla tych Klientów, którym nie są obojętne warunki, w których przebywają na co dzień ich rodziny oraz oni sami. W wielu mieszkaniach wciąż dominuje wentylacja grawitacyjna, która często nie zapewnia odpowiedniej wymiany powietrza w pomieszczeniach. Ventika jest marką, dzięki której montujący sam bez użycia wykwalifikowanego fachowca może dobrać wentylator do potrzeb swojego pomieszczenia. Wystarczy zapoznać się z przewodnikiem  4 Kroki Zdrowej Wentylacji , który ułatwia dobranie odpowiedniego wentylatora. www.ventika.plVents Group otrzymała prestiżowy tytuł Gazeli 2018 – nagrodę dla najdynamiczniej rozwijających się firm w Polsce.


Rekuperacja domowa

Do zalet wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła należy obniżenie nawet o 30% kosztów ogrzewania budynku. Rekuperacja w pomieszczeniu sprawia, że nie potrzeba otwierać okna, które wychładza pomieszczenie w okresie zimowym, w pozostałych powoduje napływ zanieczyszczeń, drobinek kurzu i insektów, a podczas upałów – dodatkowo podnosi temperaturę wewnątrz pogarszającą samopoczucie. Budynek jest przewietrzany niezależnie od temperatury oraz siły wiatru na zewnątrz. Rekuperacja domowa zabezpiecza mieszkanie przed nadmiarem wilgoci, przed rozwojem grzybów oraz pleśni.

Cykliczna praca urządzenia zapewnia stałą wymianę powietrza bez efektu wychładzania pomieszczenia. Zamontowana centrala wentylacyjna w domu, zdecydowanie poprawia jakość powietrza w budynku co wiąże się z pozytywnymi skutkami poprawy komfortu życia – efektywniejszego snu, wydajniejszej pracy czy lepszego samopoczucia.

Wyselekcjonowana seria produktów dedykowanych do wykonania sprawnej i energooszczędnej wentylacji domów jednorodzinnych:
Centrale wentylacyjne z zaawansowaną i w pełni sterowalną automatyką, antysmogowe moduły filtracyjne, nagrzewnice elektryczne, tłumiki, przepustnice, system wylewkowy VENTSFLEX, kanały i kształtki ocynkowane.
Niezwykle ważnym aspektem oferty VENTS GROUP jest wsparcie techniczne. Zespół profesjonalistów w razie potrzeby obliczy dla indywidualnych projektów domów niezbędne wydatki powietrza, stworzy schemat instalacji oraz sporządzi kompleksową wycenę systemu. 
 


 
Elementy systemu VENTSFLEX pozwalają na szybki i łatwy montaż energooszczędnego systemu wentylacyjnego w mieszkaniu lub domu. Dzięki swojej budowie system VENTSFLEX jest idealnym rozwiązaniem zarówno dla nowych jak i modernizowanych obiektów. System VENTSFLEX został zaprojektowany do stosowania z centralami wentylacyjnymi. Centrala wentylacyjna zapewnia transport i filtracje powietrza, a także odzysk ciepła z powietrza odprowadzanego do ogrzania powietrza nawiewanego. Funkcją systemu Ventsflex jest zapewnienie właściwego podziału powietrza pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami.

www.vents-group.pl