+48 17 852 52 30

Hörmann

 

Firma Hörmann, którą prowadzi już czwarte pokolenie wnuków i prawnuków jej założyciela, jest największym europejskim producentem bram garażowych oraz urządzeń do automatycznego sterowania bramami. Produkuje również drzwi: zewnętrzne i wewnętrzne, przeciwpożarowe i wielofunkcyjne, a także drzwi boczne do garaży.


Słynie z szerokiej gamy wzorów i kolorów uchylnych, segmentowych i rolowanych bram garażowych ze stali i aluminium oraz ekskluzywnych bram drewnianych. Zwracając się w stronę budownictwa ekologicznego, Hörmann systematycznie podnosi energooszczędność swoich produktów. W ostatnim czasie firma wprowadziła na rynek kilka nowych typów stalowych i aluminiowych drzwi o izolacyjności cieplnej przekraczającej wymagania stawiane drzwiom w domach energooszczędnych czy pasywnych. Znane są też jej rozwiązania podnoszące izolacyjność cieplną bram segmentowych.

Firma Hörmann ma w Polsce cztery przedstawicielstwa – w Komornikach koło Poznaniu Warszawie, Gdańsku i Sosnowcu - oraz gęstą sieć partnerów handlowych.

BRAMY GARAŻOWE FIRMY Hörmann

ZALETY
Szeroka oferta:
- różnorodność powierzchni, wzorów i kolorów
- bogaty wybór wymiarów znormowanych i specjalnych
- możliwość dopasowania drzwi zewnętrznych dla uzyskania architektonicznej spójności

Bezpieczeństwo i komfort użytkowania:
- zabezpieczenie przed przytrzaśnięciem dłoni i przed opadnięciem płyty bramy
- w bramach z napędem:
• automatyczny mechanizm zabezpieczający zatrzymuje bramę natychmiast po natrafieniu na przeszkodę;
• zintegrowane mechaniczne zabezpieczenie przed podważeniem (automatyczne ryglowanie bramy w szynie napędu).

Wyposażenie dodatkowe:
- przeszklenia
- drzwi przejściowe w bramie (nie dotyczy bramy RollMatic)
- zestaw ThermoFrame podnoszący termoizolacyjność bram segmentowych – nawet o 15%
- duży wybór mobilnych i stacjonarnych urządzeń sterujących
- drzwi boczne do garażu o dopasowanym do bramy wyglądzie 

CHARAKTERYSTYKA
Typy bram: segmentowe, segmentowe boczne, rolowane, uchylne
Płaszcz bramy
• bramy segmentowe: ocieplone stalowe segmenty lub lite drewno (świerk skandynawski i kanadyjski)
• bramy uchylne: ocynkowana blacha stalowa pełna lub perforowana, lite drewno (świerk skandynawski i kanadyjski), konstrukcja do indywidualnego wypełnienia
• bramy rolowane: ocieplane profile aluminiowe 

Wymiary bram:
• segmentowe górne: maks. szerokość 6000 mm, maks. wysokość 3000 mm
• segmentowe boczne: maks. szerokość 6500 mm, maks. wysokość 3000 mm
• uchylne: maks. szerokość 5000 mm, maks. wysokość 2750 mm
• rolowane: maks. szerokość 5000 mm, maks. wysokość 3100 mm 

Napędy do bram
- SupraMatic (prędkość otwierania ok. 22 cm/s) i ProMatic (ok.14 cm/s)
• działają w dwukierunkowym systemie sterowania radiowego BiSecur i gwarantują maksymalne zabezpieczenie wysyłanego sygnału przed skopiowaniem (128-bitowe kodowanie)
• z funkcją informacji zwrotnej o położeniu bramy (otwarta/zamknięta)
• z możliwością zdalnego sterowania za pomocą smartfona lub tabletu
- brama rolowana standardowo z dopasowanym do jej konstrukcji napędem RollMatic – prędkość otwierania ok. 11 cm/s. 

Brama LPU 40 - brama segmentowa, stalowe segmenty o gr. 42 mm wypełnione pianką poliuretanową, ościeżnica z ocynkowanej blachy stalowej z powłoką gruntującą.
Powierzchnia: Woodgrain, Silkgrain, Micrograin – dowolny kolor z palety RAL, Sandgrain – 4 kolory, Decograin - okleina drewnopodobna Golden Oak, Dark Oak, Night Oak, Rosewood i Winchester Oak lub okleina Titan Metalic CH 703
Wzory: przetłoczenia S, M, L lub kasetony, przetłoczenia D i T, opcjonalnie z intarsjami imitującymi stal szlachetną i drewno 

 

 

Brama HST – brama segmentowa boczna do garaży o niskim nadprożu i takich, gdzie nie ma miejsca pod stropem; stalowe segmenty o gr. 42 mm wypełnione pianką poliuretanową, panele prowadzone w płaskiej aluminiowej szynie podłogowej, a na górze przez podwójne rolki bieżne. Funkcja drzwi przejściowych. Montaż wymaga zaledwie 95 mm miejsca pod nadprożem.
Powierzchnia: Woodgrain i Silkgrain – 15 kolorów, Sandgrain – 4 kolory, Decograin - okleina drewnopodobna Golden Oak i Dark Oak lub okleina Titan Melalic CH 703
Wzory: dwa rodzaje pionowych przetłoczeń oraz kasetony 

RollMatic – brama rolowana do montażu wewnątrz lub na zewnątrz, niemal w ogóle nie zajmuje miejsca wewnątrz garażu; płaszcz z zaokrąglonych profili aluminiowych, wypełnionych pianką poliuretanową, z wbudowanymi kotwami przeciwwiatrowymi; obudowa nadproża, pancerza i boczna – z blachy stalowej; niezawodny i pewny mechanizm sprężyn naciągowych. Standardowo z napędem RollMatic.
Powierzchnia: 11 kolorów, drewnopodobna okleina foliowa Decograin lub imitująca drewno lakierowana powierzchnia Decopaint w kolorach Golden Oak i Rosewood. 

Bramy uchylne – płyta bramy z ocynkowanej blachy stalowej, pełnej lub perforowanej, w dowolnym kolorze z palety RAL lub w imitującej drewno okleinie foliowej Decograin (Golden Oak i Rosewood), w ofercie także wypełnienie z litego drewna; możliwość zamówienia samej konstrukcji do indywidualnej aranżacji.
Wzory: przetłoczenia pionowe, poziome, w jodełkę i kasetony

 

Bramka LAN/WLAN BiSecur – wygodne sterowanie napędami do bram garażowych i wjazdowych, drzwiami zewnętrznymi oraz innymi urządzeniami (np. oświetleniem) za pomocą smartfona lub tabletu. Obsługa i kontrola tych urządzeń możliwa jest z dowolnego miejsca na świecie – w każdej chwili można uruchomić aplikację, aby sprawdzić, czy brama garażowa lub wjazdowa jest otwarta czy zamknięta. W razie konieczności można zamknąć ją jednym przyciskiem. Aby korzystać z tego rozwiązania trzeba podłączyć bramkę LAN/WLAN BiSecur do domowego routera i bezpłatnie zarejestrować przez Internet.
 

Drzwi firmy Hörmann


ZALETY
Atrakcyjny design
• bogaty wybór nowoczesnych wzorów
• płyta drzwiowa z niewidocznym od zewnątrz i wewnątrz profilem skrzydła spełnia nawet najbardziej wyszukane wymagania aranżacyjne
• możliwość zastosowania w drzwiach aluminiowych ukrytych zawiasów niewidocznych z zewnątrz i wewnątrz
• eleganckie okucia i uchwyty ze stali nierdzewnej, a w drzwiach aluminiowych także ciekawe nowoczesne uchwyty zlicowane z powierzchnią drzwi
• możliwość stworzenia spójnej architektonicznie kombinacji z bramą garażową 

Najlepsza termoizolacyjność
• doskonały współczynnik przenikania ciepła: UD nawet 0,47 W/(m2K) – dla drzwi aluminiowych
• bardzo dobry współczynnik przenikania ciepła: UD nawet 0,82 W/(m2K) – dla drzwi stalowych 

Wyposażenie
• standardowo zamek z wielopunktowym ryglowaniem
• zabezpieczenie przed wyważeniem drzwi po stronie zawiasów w standardzie 
• zawiasy regulowane w trzech płaszczyznach
• możliwe elementy boczne i naświetla górne
• opcjonalnie wyposażenie przeciwwłamniowe w klasach RC dla drzwi i elementów bocznych
• szeroki wybór elementów sterujących drzwiami: pilot, skaner linii papilarnych, transponder, zdalne sterowanie za pomocą smartfona lub tabletu 

CHARAKTERYSTYKA
DRZWI ALUMINIOWE
• aluminiowa płyta drzwiowa wypełniona pianką poliuretanową o grubości 73 lub 100 mm
• profil skrzydła wykonany z aluminium lub kompozytu na bazie karbonu i włókna szklanego
• aluminiowa ościeżnica z przegrodą termiczną wypełnioną pianką poliuretanową 

DRZWI STALOWE
• stalowa płyta drzwiowa o grubości 46 lub 65 mm wypełniona pianką poliuretanową, z niewidocznym profilem skrzydła po stronie zewnętrznej i wewnętrznej oraz grubą przylgą
• profil skrzydła wykonany z materiału zespolonego gwarantuje lepszą termoizolacyjność i większą stabilność
• aluminiowa ościeżnica z przegrodą termiczną

ThermoCarbon – przeznaczone do domów pasywnych i energooszczędnych. Nagrodzone Złotym Medalem MTP na targach Budma 2014.
Płyta drzwiowa: aluminiowa o grubości 100 mm, z niewidocznym profilem skrzydła i wypełnieniem z twardej pianki poliuretanowej; profil ramy skrzydła wykonany z kompozytu na bazie karbonu i włókna szklanego pełni funkcję przegrody termicznej. Ościeżnica: aluminiowa o grubości 111 mm, z przegrodą termiczną wypełnioną pianką poliuretanową. Uszczelnienie: potrójna płaszczyzna uszczelnienia. Przeszklenia: 3- lub 4-szybowe, szkło termoizolacyjne z szybą bezpieczną na zewnątrz i wewnątrz. Współczynnik przenikania ciepła UD: nawet 0,47 W/(m2K). 
Zabezpieczenia: 9-punktowe ryglowanie, zewnętrzna rozeta ze stali nierdzewnej zabezpieczająca wkładkę bębenkową przed rozwierceniem, ukryte zawiasy zabezpieczone przed podważeniem; opcjonalnie – wyposażenie przeciwwłamaniowe w klasie RC 2, RC 3, RC 4.
Wzory: kilkanaście wzorów w dowolnym kolorze z palety RAL. 

ThermoSafe – przeznaczone do domów energooszczędnych. Płyta drzwiowa: aluminiowa o grubości 73 mm, z niewidocznym profilem skrzydła i wypełnieniem z twardej pianki poliuretanowej; aluminiowy profil skrzydła z przegrodą termiczną. Ościeżnica: aluminiowa o grubości 80 mm, z przegrodą termiczną wypełnioną pianką poliuretanową. Uszczelnienie: podwójna płaszczyzna uszczelnienia.
Przeszklenia: 3-szybowe, szkło termoizolacyjne z szybą bezpieczną na zewnątrz i wewnątrz. Współczynnik przenikania ciepła UD: nawet 0,8 W/(m2K). 
Zabezpieczenia: 5-punktowe ryglowanie z trzpieniem przeciwwyważeniowym po stronie zawiasów, opatentowana rozeta zewnętrzna zabezpieczająca wkładkę bębenkową przed rozwierceniem; opcjonalnie – wyposażenie przeciwwłamaniowe w klasie RC 2 lub RC 3. 
Wzory: ponad 50 wzorów w dowolnym kolorze z palety RAL. 

Thermo65 – przeznaczone do domów energooszczędnych. Płyta drzwiowa: stalowa o grubości 65 mm z przegrodą termiczną, wypełniona pianką poliuretanową.
Profil ramy skrzydła wykonany z materiału zespolonego. Ościeżnica: aluminiowa o grubości 80 mm z przegrodą termiczną wypełnioną pianką poliuretanową. Próg: wykonany z aluminium i tworzywa sztucznego stanowi przegrodę termiczną.
Uszczelnienie: potrójna płaszczyzna uszczelnienia. Przeszklenia: 3-szybowe szkło termoizolacyjne z szybą bezpieczną na zewnątrz i wewnątrz. Współczynnik przenikania ciepła UD: nawet 0,82 W/(m2K).
Zabezpieczenia: 5-punktowe ryglowanie, po stronie zawiasów listwa zabezpieczająca przed wyważeniem na całej wysokości skrzydła; opcjonalnie - wyposażenie przeciwwłamaniowe w klasie RC 2.
Wzory: kilkanaście wzorów, 15 kolorów oraz 6 rodzajów oklein, w tym 4 drewnopodobne. 

Thermo46 – drzwi o dobrej izolacyjności cieplnej. Płyta drzwiowa: stalowa o grubości 46 mm z przegrodą termiczną, w całości wypełniona pianką poliuretanową. Ościeżnica: aluminiowa o grubości 60 mm z przegrodą termiczną.
Próg: wykonany z aluminium i tworzywa sztucznego stanowi przegrodę termiczną. 
Uszczelnienie: czterostronna przylga drzwiowa, podwójne uszczelki na wszystkich krawędziach płyty i dodatkowe uszczelnienie narożników w progu.
Przeszklenia: podwójne lub potrójne szyby izolacyjne. Współczynnik przenikania ciepła UD: nawet 1,1 W/(m2K).
Zabezpieczenia: ryglowanie wielopunktowe z zamkiem głównym i z dwoma kombinacjami czop/rygiel obrotowo-hakowy; opcjonalnie – wyposażenie przeciwwłamaniowe w klasie RC 2. 
Wzory: kilkanaście wzorów, 15 kolorów oraz 6 rodzajów oklein, w tym 4 drewnopodobne.

Hörmann Polska sp. z o.o.
ul. Otwarta 1
62-052 Komorniki
Tel. 61 81 97 300
Infolinia: 801 500 100

hormann.foldery@pem.biz.pl
www.hormann.pl