+48 17 852 52 30

FOVEOTECH

 

Czym jest Foveo Tech?

FOVEO TECH

… to nazwa nawiązująca do ciepła, opieki, bezpieczeństwa. Pochodzi z łacińskiego słowa FOVEO - trzymam ciepło, ogrzewam (wg słownika łacińsko-polskiego PWN).

FOVEO TECH to szeroki wachlarz rozwiązań, opartych na produktach doskonałej jakości, występujących w bogatej gamie  kolorystycznej (240 kolorów), znajdujących zastosowanie zarówno w budynkach nowo wznoszonych, jak i w już istniejących, w zabudowie jedno- i wielorodzinnej. To doskonałe materiały do renowacji budynków pod kątem izolacji cieplnej, ochrony ich konstrukcji i zmiany wyglądu zewnętrznego.

Co oferujemy?

Profesjonalne Systemy Ociepleń Budynków FOVEO TECH to kompletna oferta produktów przeznaczonych do wykonywania ociepleń budynków, obejmująca: tynki dekoracyjne, farby fasadowe, podkłady gruntujące, grunty i zaprawy klejące.

Produkty FOVEO TECH dostępne są w gotowych systemach podzielonych ze względu na zastosowany materiał termoizolacyjny na dwie grupy: FOVEO TECH S – z użyciem styropianu i FOVEO TECH W – z użyciem wełny mineralnej.

SYSTEMY FOVEO TECH S z użyciem styropianu

 • S1 Tynk Mineralny TM 10
 • S2 Tynk Akrylowy TA 11
 • S3 Tynk Akrylowo-Silikonowy TS 12
 • S4 Tynk Silikatowy TT 20
 • S5 Tynk Silikonowy TN 30
 • S6 Tynk Polimerowy TPT 40 z Teflon® surface protector
 • S7 Tynk Silikatowo-Silikonowy TSS 25

SYSTEMY FOVEO TECH W z użyciem wełny mineralnej

 • W1 Tynk Mineralny TM 10
 • W2 Tynk Silikatowy TT 20
 • W3 Tynk Silikonowy TN 30
 • W4 System wewnętrzny
 • W5 Tynk Silikatowo-Silikonowy TSS 25

Jakie nowoczesne technologie stosujemy?

 

FOVEO TECH jako jedyna marka na polskim rynku wykorzystuje dodatek Teflon® surface protector, który zapobiega osadzaniu się kurzu i brudu na powierzchni elewacji, ułatwia czyszczenie, usuwanie plam i zabrudzeń, zapewnia skuteczną ochronę przed działaniem czynników atmosferycznych, przeciwdziała wnikaniu wody i powoduje jej szybkie spływanie z powierzchni elewacji, a także zabezpiecza przed wypłukiwaniem substancji ochronnych zawartych w tynkach i farbach.

 

 

Produkty FOVEO TECH oparte są na laboratoryjnie opracowanej formule, która doskonale zapobiega rozwojowi czynników destrukcyjnych. Specjalne preparaty zapewniają zdrowe i estetyczne elewacje, odporne na korozję mikrobiologiczną.

BioCare Technology, zapobiegając powstawaniu ognisk korozji ścian i stropów, zapewnia jednocześnie czyste powietrze wewnątrz budynków i chroni zdrowie przebywających w nich ludzi.

 

 

Produkty FOVEO TECH oparte są na specjalnej kombinacji składników umożliwiających łatwą aplikację przy zachowaniu bardzo dobrych parametrów przyczepności do podłoża. Odpowiednio skonfigurowane dodatki regulują czas otwarty pracy produktów dając możliwość spokojnej aplikacji, a w przypadku tynków odpowiednią ilość czasu na uzyskanie pożądanej struktury bez zagrożenia przedwczesnego związania.

 

 

 

Foveo Tech proponuje również ultranowoczesną Farbę Fasadową Silikonową FN 30 produkowaną w oparciu o najnowsze osiągnięcia w zakresie środków ochrony i dekoracji elewacji. Specjalnie skomponowane składniki tworzą niepowtarzalną powłokę – Neostrukturę.

 

Farba Fasadowa Akrylowa FA 10 jest produktem bardzo nowoczesnym. W swym składzie zawiera specjalny rodzaj żywic syntetycznych, które nadają jej wyjątkowej elastyczności.

Zastosowana kompilacja – FLEXIFORMULA – sprawia, że farba:

bardzo dokładnie kryje malowane powierzchnie, idealnie przylega do nierównej struktury podłoża, posiada trwałą powłokę, jest odporna na naprężenia dynamiczne.

Oprogramowanie FOVEO TECH

 FOVEO TECH wychodząc naprzeciw profesjonalistom – wykonawcom, biurom projektowym oraz architektom – oferuje narzędzia, których celem jest ułatwienie pracy na poziomie opracowywania projektów inwestycji. Architekt czy projektant, wraz z pełną informacją o systemach ociepleń i opisem sposobu ich aplikacji, a także kompletem wzorników tynków i farb, otrzymuje specjalistyczne oprogramowanie, w skład którego wchodzą:

1) Aplikacja do kolorowania fasad

Wizualizer umożliwia dobór kolorystyki elewacji domu. Oddaje do dyspozycji użytkownika 240 kolorów. Aplikacja umożliwia dodanie do programu własnego zdjęcia a następnie pokolorownie go kolorami FOVEO TECH.

2) Kalkulator zużycia materiałów i produktów, pozwalający przygotować kosztorys wykonywanego ocieplenia,

3) Program do obliczeń cieplno-wilgotnościowych, wyliczający i tworzący wykresy wszelkich parametrów cieplno-wilgotnościowych przegród budowlanych,

4) Program do tworzenia dokumentacji technicznej, ułatwiający przygotowanie materiałów do przetargów inwestycyjnych,

5)  Gotowe rysunki detali architektonicznych w plikach formatu dwg i pdf.

Teflon® is registered trademark of DuPont used under license by FFiL Śnieżka SA

 

Poradnik kolorów FOVEO TECH to jedna z niewielu publikacji w Polsce prezentująca kolory elewacji.


Dzięki skorzystaniu z zawartych w katalogu rozwiązań, z łatwością dobierzemy najbardziej odpowiadające nam zestawienie kolorystyczne. Kolorystyka zewnętrzna budynku ma istotny wpływ na jego postrzeganie. Barwy fasady decydują o estetyce obiektu i o tym, jak wpisuje się on w najbliższe otoczenie. Przy wyborze kolorów elewacji, zarówno w przypadku budowy domu, jak i odnowy tynków zewnętrznych, warto sięgnąć po gotowe rozwiązania, które ułatwią nam podjęcie decyzji. 
 

Poradnik pełen kolorowych pomysłów na elewację


Każda barwa i jej odcienie może pokazać nasz dom w nieco inny sposób - kolory mogą pozornie zbliżać lub oddalać, rozprzestrzeniać lub koncentrować, dawać wrażenie zimnych lub ciepłych. Żółty, będący barwą bardzo widoczną w krajobrazie, ociepla i rozjaśnia, jednak zbyt nasycony może drażnić. Mocny akcent w krajobraz wnosi również czerwień, dlatego zazwyczaj jest ona stosowana głównie jako barwa detali architektonicznych. Z kolei naturalna zieleń dobrze komponuje się z przyrodą, tworząc również ciekawe efekty w połączeniu z elementami z drewna. Szarości utożsamia się zaś obecnie z nowoczesną architekturą i barwami betonu, stali i aluminium. Zastosowana na elewacji szarość, dzięki swej neutralności wydobywa inne barwy i stanowi dla nich dobre tło. Pomalowanie ścian zewnętrznych na biało umożliwia wydobycie czystości formy i bryły całego budynku. Kolor biały charakteryzuje także duża zmienność pod wpływem gry światła i cienia i związane z tym pojawianie się różnokolorowych refleksów na ścianach obiektów.
 

Kompendium wiedzy na temat doboru kolorystyki elewacji


Nowoczesny przewodnik po świecie barw jest multijęzyczny – dostępny w wersji polskiej i angielskiej. Z poradnika możemy korzystać w łatwy sposób, bez wychodzenia z domu – jego elektroniczną formę znajdziemy pod adresem:http://www.foveotech.pl/_poradnik_kolorow/ lub w wersji drukowanej w wybranych punktach dystrybucyjnych. Wykorzystane w katalogu kolory tynków zostały zaprezentowane na domach zaprojektowanych przez Biuro Projektowe MTM STYL. Zapraszamy do skorzystania z pierwszego w Polsce poradnika prezentującego kolory elewacji! 

Faveotech okladkaFaveotech domFaveotech domFaveotech domFaveotech domFaveotech dom