+48 17 852 52 30

Briggs&Stratton

 

BRIGGS & STRATTON to największy w świecie producent silników spalinowych stosowanych w urządzeniach ogrodniczych, budowlanych i innych przemysłowych. Firma działa w ponad 100 krajach i gwarantuje doskonałą obsługę serwisową – ponad 32 tysiące punktów serwisowych na świecie. W Polsce funkcjonuje ponad 300 autoryzowanych serwisów, dzięki którym użytkownicy silników Briggs & Stratton mają łatwy dostęp do fachowej wiedzy i specjalistycznej pomocy.

Wybór amerykańskich silników Briggs & Stratton oraz korzystanie z profesjonalnego serwisu to gwarancja oryginalnych części i najwyższej jakości obsługi
to z kolei owocuje długoletnią i niezawodną pracą urządzeń w naszych ogrodach. Postaw na Oryginał!

Briggs & Stratton nieprzerwanie wyznacza trendy w konstrukcjach silników wprowadzając udoskonalone technologie i innowacje. Firma wsłuchuje się w głos swoich użytkowników, bada ich potrzeby i szuka najlepszych rozwiązań, które mają zastosowanie nie tylko w użytku domowym, ale również komercyjnym. Briggs & Stratton to produkty, które emitują mniej hałasu, są łatwe w uruchamianiu, wygodne w użytkowaniu i przechowywaniu, a przy tym wydajne i spełniające najwyższe standardy jakości. To dostawca mocy, dzięki któremu praca w ogrodzie staje się prosta i przyjemna.

Przestań się szarpać! – nie ma już linki rozrusznika. Na rynku dostępne są kosiarki z silnikami Briggs & Stratton 575iS, 675iS, 775iS i 875iS, w których zastosowana jest rewolucyjna technologia INSTART®. InStart łączy moc i wydajność silnika spalinowego z bezproblemowym uruchamianiem elektrycznej kosiarki. Ten innowacyjny system rozruchu dostarcza najłatwiejsze uruchamianie w dotychczasowej historii. Wypróbowana technologia baterii litowo-jonowej zapewnia proste, nieprzerwane, wielokrotne uruchamianie bez potrzeby ciągłego ładowania baterii. Naładuj, wsuń, koś jeszcze nigdy rozruch kosiarki nie był tak prosty! Bez linki rozrusznika, bez pompowania paliwa i ssania, wystarczy nacisnąć przycisk Start i silnik kosiarki się uruchamia. Zawsze.

Rewolucja w przechowywaniu kosiarki. Najnowszy opatentowany przez Briggs & Stratton system Mow N’Stow pozwala na unikatowy sposób przechowywania kosiarki z silnikiem spalinowym, czyli w pozycji pionowej. Jest to obecnie jedyny silnik spalinowy na rynku, który na to pozwala bez ryzyka wycieków oleju czy paliwa. Silniki z opcją Mow N’Stow posiadają specjalnie zaprojektowane zbiorniki paliwa oraz zupełnie od podstaw zaprojektowany nowy „niedławiący się” gaźnik. Cały silnik charakteryzuje się również udoskonalonymi uszczelnieniami. Kosiarka z systemem Mow N’Stow zajmuje o 70% mniej miejsca niż do tej pory. Od teraz podstawowe czynności serwisowe i czyszczące, transport oraz przechowywanie kosiarki spalinowej to żaden problem.

Nowe silniki serii EXi to kulminacja udoskonaleń konstrukcyjnych, produkcji oraz technologii olejowej. Ten nowy standard w branży silników spalinowych dostępny jest w modelach 625 EXi, 650 EXi, 675 EXi oraz 675iS. Silniki te posiadają wiele istotnych cech i zalet, z których najważniejsze to brak konieczności wymieniania oleju. Przy prawidłowej eksploatacji wystarczy sprawdzać jego poziom i ewentualnie uzupełnić. System Just Check and Add™ konstrukcja OHV silników EXi sprawia, że temperatura osiągana przez olej jest niższa o 23ºC niż w tradycyjnych silnikach. Chłodniejszy olej oznacza wolniejszy zanik jego właściwości.

Briggs & Stratton dba o środowisko naturalne to zobowiązanie Briggs & Stratton do utrzymania poziomu o 25% poniżej obowiązujących Europejskich Standardów Emisji Spalin.

Od 2011 roku Briggs & Stratton jest głównym sponsorem gal KSW. Wspiera również młodych lekkoatletów z LKS „Jantar Ustka”. Przez wiele lat współpracował przy największych przedsięwzięciach fundacji Marcina Gortata MG13 oraz sponsorował letnie Gortat Campy.

Więcej na www.jakwybrackosiarke.pl i www.silnikmaznaczenie.pl
Zapraszamy na www.facebook.com/ZielonyTrawnikzBriggs&Stratton

Zachęcamy również do pobrania naszej bezpłatnej aplikacji: ZIELONY TRAWNIK dostępnej w Google Play i App Store – to źródło praktycznej wiedzy w telefonie.

 

 

BRIGGS & STRATTON Corporation

ul. Tramwajowa 5/26
76-200 Słupsk
 

Centralny Serwis BRIGGS & STRATTON
Chabin sp. j.
ul. Łomżyńska 18
93-176 Łódź