+48 17 852 52 30

Briggs&Stratton

 

BRIGGS&STRATTON to największy w świecie producent silników spalinowych stosowanych w urządzeniach ogrodniczych, budowlanych i innych przemysłowych. Firma działa w ponad 100 krajach, produkuje ponad 10 milionów silników rocznie i gwarantuje doskonałą obsługę serwisową – ponad 32 tysiące punktów serwisowych na świecie. W Polsce funkcjonuje ponad 300 autoryzowanych serwisów, dzięki którym użytkownicy silników Briggs & Stratton mają łatwy dostęp do fachowej wiedzy i specjalistycznej pomocy.

Wybór amerykańskich silników Briggs & Stratton oraz korzystanie z profesjonalnego serwisu to gwarancja oryginalnych części i najwyższej jakości obsługi - to z kolei owocuje długoletnią i niezawodną pracą urządzeń w naszych ogrodach. W końcu, ponad 100-letnia tradycja zobowiązuje – Postaw na Oryginał!

Mimo znakomitej pozycji na rynku Briggs&Stratton na bieżąco prowadzi dialog z użytkownikami, bada ich potrzeby i poszukuje innowacyjnych rozwiązań, które te potrzeby zaspokoją. W wyniku tych działań powstają nowoczesne silniki, które są trwałe i niezawodne, a jednocześnie wymagają od użytkowników minimum zaangażowania w ich obsługę. Od dwóch sezonów na rynku dostępne są kosiarki z nowymi silnikami Briggs&Stratton 675iS, 775iS i 875iS. Zastosowana w tych silnikach rewolucyjna technologia INSTART® łączy moc i wydajność silnika spalinowego z bezproblemowym uruchamianiem elektrycznej kosiarki. Ten innowacyjny system rozruchu dostarcza najłatwiejsze uruchamianie w dotychczasowej historii. Wypróbowana technologia baterii litowo-jonowej zapewnia proste, nieprzerwane, wielokrotne uruchamianie bez potrzeby ciągłego ładowania baterii. Naładuj, wsuń, koś - jeszcze nigdy rozruch kosiarki nie był tak prosty! Bez linki rozrusznika, bez pompowania paliwa i ssania, wystarczy nacisnąć przycisk Start lub przekręcić kluczyk i silnik kosiarki się uruchamia. Zawsze!

Nowością roku 2016 stanowiącą kulminację udoskonaleń konstrukcyjnych, produkcji oraz technologii olejowej są nowe silniki serii EXi. Ten nowy standard w branży silników spalinowych dostępny jest w modelach 650, 675 oraz 675iS (z systemem InStart). Silniki te posiadają wiele istotnych cech i zalet, z których najważniejsze to brak konieczności wymieniania oleju. Przy prawidłowej eksploatacji wystarczy sprawdzać jego poziom i ewentualnie uzupełnić. System Just Check and Add™ - konstrukcja OHV silników EXi sprawia, że temperatura osiągana przez olej jest niższa o 23ºC niż w tradycyjnych silnikach. Chłodniejszy olej oznacza wolniejszy zanik jego właściwości.

Warto również zwrócić uwagę na silniki z systemem ReadyStart™. Dzięki nowemu gaźnikowi, który dostarcza silnikowi odpowiednią ilość paliwa, nie ma potrzeby ręcznego wtryskiwania ani włączania ssania. Wszystko dzieje się samo – wystarczy pociągnąć, żeby uruchomić. Dla systemu ReadyStart™ Briggs&Stratton daje gwarancję rozruchu do drugiego pociągnięcia za uchwyt rozrusznika – jeżeli nie uda ci się uruchomić silnika za drugim pociągnięciem linki, autoryzowany serwis dokona bezpłatnego przeglądu i naprawy.

Briggs&Stratton dba o środowisko naturalne - to zobowiązanie Briggs & Stratton do utrzymania poziomu o 25% poniżej obowiązujących Europejskich Standardów Emisji Spalin. Oprócz zmniejszenia emisji spalin silniki EX-Series™ zawierające technologię redukcji emisji ECO PLUS™, również w znacznym stopniu redukują parowanie paliwa, gdy sprzęt nie jest używany. Just_Check_And_Add_PL_FINAL

Briggs&Stratton ściśle współpracuje przy wszystkich akcjach fundacji Marcina Gortata MG13, napędzamy Kliniki Trenerskie oraz sponsorujemy letnie Gortat Campy. Naszym celem jest promocja rozwoju dzieci i młodzieży, sportu i zdrowej rywalizacji. Kupując produkty z silnikami Briggs&Stratton, wspieracie Państwo fundarcję Marcina Gortata MG13.

Od początku istnienia wspieramy również inne dyscypliny sportowe. Przez kilka lat byliśmy partnerem PZM przy zawodach kartingowych, a od 2011 roku jesteśmy głównym sponsorem gal KWS. Wspieramy również młodych lekkoatletów z LKS "Jantar Ustka".

Więcej na www.silnikmaznaczenie.pl
Zapraszamy na www.facebook.com/ZielonyTrawnikzBriggs&Stratton

Pobierz naszą bezpłatna aplikację dostępną w AppStore i Google Play: ZIELONY TRAWNIK

 

zapisz się do naszego newslettera