+48 17 852 52 30

Austrotherm

 

Historia spółki sięga roku 1993 i związana jest z trzema firmami; Zakładami Chemicznymi Oświęcim (obecnie Synthos S.A.), Centralą Handlu Zagranicznego Ciech Stomil i austriackim Holdingiem Schmid Industrie, które postanowiły utworzyć Austrotherm w Polsce. Dzięki wdrażaniu wysokich, austriackich standardów działania oraz czerpania z bogatego know-how holdingu już pierwsze wprowadzone na rynek polski styropiany, uznane zostały za najlepsze pod względem jakości. Tak pozostaje do dzisiaj. 25-letnia działalność firmy oparta jest na uczciwości, wiarygodności i konsekwentnym dążeniu do celu, którym od początku istnienia firmy jest zaspokojenie potrzeb najbardziej wymagających klientów. Kierując się zasadą, że o sile marki decyduje solidny i trwały produkt, firma dokłada wszelkich starań, aby produkty charakteryzowały się doskonałymi parametrami izolacyjnymi i wytrzymałościowymi. Austrotherm odgrywa od wielu lat ogromną rolę w ustanawianiu standardów jakości, wyznaczając tym samym ich najwyższy, europejski poziom.

Siedziba firmy w OświęcimiuOddział w Skierniewicach
siedziba firmy oświęcimoddział w skierniewicach


Oferta firmy wpisuje się w energooszczędne trendy rynkowe, oferując klientom produkty o najlepszej relacji ceny do jakości. Austrotherm przywiązuje ogromną wagę do zapewnienia swoim klientom poczucia komfortu i bezpieczeństwa, dlatego produkcja oparta jest wyłącznie na czystym surowcu, bez odpadów z rynku wtórnego. Firma doradza wybór nowoczesnych rozwiązań, które przyniosą oczekiwane oszczędności w przyszłości i będą spełniać wszystkie wymagania stawiane termoizolacji podczas długich lat użytkowania budynku. Wyższa izolacyjność i wytrzymałość styropianów Austrotherm, przekładając się na znaczne zmniejszenie zużywanej energii, wpływa na ograniczenie emisji szkodliwych gazów do atmosfery, a więc przyczynia się do szeroko pojętej ochrony środowiska.

Austrotherm przywiązuje również ogromną wagę do wzorowej postawy wobec otoczenia. Jako firma odpowiedzialna społecznie stawia na otwartość i uczciwość zarówno w relacjach między współpracownikami, jak i w kontaktach ze swoimi partnerami handlowymi oraz konkurentami. Stanowi przykład konkurencji, która swoim wzorowym zachowaniem podnosi standardy w całej branży styropianowej. Taki kodeks postępowania pozwala firmie na ciągły rozwój i rozszerzanie potencjału, umożliwiając coraz to większej liczbie klientów dostęp do jej produktów.

 

 

 Austrotherm EPS (polistyren ekspandowany)
 – białe i szare (o podwyższonych właściwościach termoizolacyjnych) płyty styropianowe stosowane do ociepleń ścian, dachów, stropów, podłóg w budynkach mieszkalnych, biurowych, szkołach, szpitalach etc.

Więcej o produktach:
https://www.austrotherm.pl/produkty/austrotherm-eps/
https://www.austrotherm.pl/produkty/austrotherm-eps-grafit/Austrotherm XPS (polistyren ekstrudowany) – nowa generacja różowych płyt z polistyrenu ekstrudowanego, w produkcji których zamiast szkodliwych dla atmosfery gazów używa się wyłącznie dwutlenku węgla. To termoizolacja spełniająca wszystkie wymagania stawiane ociepleniom w ekstremalnych warunkach pracy, pod różnymi obciążeniami. Ich cechą charakterystyczną jest bardzo duża wytrzymałość na ściskanie.

Więcej o produkcie: https://www.austrotherm.pl/produkty/austrotherm-xps/

 


 

Austrotherm FPP – fasadowe profile powlekane, to wyroby przeznaczone do kształtowania elewacji. Dostępne jako gzymsy, profile podparapetowe, wokółokienne, drzwiowe oraz imitacje desek. Dzięki dużej ilości wzorów, wysokiej giętkości i wytrzymałości można je stosować zarówno w budownictwie tradycyjnym, jak i przy rewitalizacji obiektów zabytkowych.

Więcej o produkcie: https://www.austrotherm.pl/produkty/austrotherm-fpp/


Austrotherm FPP DESKA ELEWACYJNA – profile o wyglądzie deski. Profilowany rdzeń ze styropianu ułatwia prawidłowy montaż bez kołków. Opatentowana masa, którą pokryty jest detal, podwyższa trwałość elementu i pozwala na przyklejenie deski w miejscach zaokrąglonych. Produkt został przebadany w zmiennych warunkach atmosferycznych na Politechnice Śląskiej. Deska Elewacyjna została odznaczona w 2015 roku Medalem Europejskim.

Więcej o produkcie: https://www.austrotherm.pl/produkty/austrotherm-fpp/austrotherm-fpp-deska-elewacyjna/


 

Austrotherm EXPERT  zielone, perymetryczne płyty fundamentowe, które charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami cieplnymi, odpornością na niszczące działanie wody oraz dużą wytrzymałością mechaniczną. Produkt uzyskał w 2014 roku Medal Europejski.

Więcej o produkcie: https://www.austrotherm.pl/produkty/austrotherm-expert/


Austrotherm UNIPLATTE – różowe płyty Austrotherm XPS pokryte siatką zatopioną w wysokogatunkowym spoiwie. Ten nowoczesny wyrób znajduje zastosowanie w aranżacji obiektów wellness, spa i łazienek. Jego zaletą jest możliwość niemal dowolnego kształtowania powierzchni.

Więcej o produkcie: https://www.austrotherm.pl/produkty/austrotherm-uniplatte/

 


Austrotherm RESOLUTION – płyty wykonane z pianki rezolowej o rewelacyjnie niskiej wartości współczynnika przewodzenia ciepła – λD≤0,022 W/mK. To sprawia, że w porównaniu do standardowych materiałów termoizolacyjnych, wyróżniają się o ponad 50% lepszą izolacyjnością termiczną

Więcej o produkcie: https://www.austrotherm.pl/produkty/austrotherm-resolution/

Austrotherm Sp. z o.o.
ul. Chemików 1
32-600 Oświęcim
tel. 33 844 70 40
fax 33 844 70 52
e-mail: info@austrotherm.pl
www.austrotherm.pl