+48 17 852 52 30

Austrotherm

 

Austrotherm działa na rynku polskim od 1993 roku. Firma oferuje szeroką gamę produktów ze styropianu do kompleksowej termoizolacji i termomodernizacji obiektów oraz sztukaterii do fantazyjnego kształtowania elewacji. Spółka posiada dwa zakłady produkcyjne w Oświęcimiu i Skierniewicach. Obydwie fabryki wyposażone są w nowoczesne linie technologiczne i laboratoria, które codziennie kontrolują jakość produktów, a rozwinięta sieć transportowa pozwala na profesjonalną i terminową obsługę wiernego grona składów budowlanych oraz solidnych firm wykonawczych. Austrotherm dba nie tylko o dostarczanie produktów najlepszej jakości. Jako firma odpowiedzialna społecznie, kształtujemy świadomość naszych odbiorców, informując o produktach energooszczędnych, których zastosowanie przyniesie wymierne oszczędności w postaci niższych rachunków za ogrzewanie. Nasza wysoko wykwalifikowana kadra, złożona z kompetentnych pracowników służy fachowym i bezpłatnym doradztwem z zakresu kompleksowej termomodernizacji budynków.

 

Siedziba firmy w OświęcimiuOddział w Skierniewicach
siedziba firmy oświęcimoddział w skierniewicachAustrotherm EPS (polistyren ekspandowany)
 - białe i szare (o podwyższonych właściwościach termoizolacyjnych) płyty styropianowe stosowane do ociepleń ścian, dachów, stropów, podłóg w budynkach mieszkalnych, biurowych, szkołach, szpitalach etc.Austrotherm XPS (polistyren ekstrudowany) - nowa generacja różowych płyt z polistyrenu ekstrudowanego, w produkcji których zamiast szkodliwych dla atmosfery gazów używa się wyłącznie dwutlenku węgla. To termoizolacja spełniająca wszystkie wymagania stawiane ociepleniom w ekstremalnych warunkach pracy, pod różnymi obciążeniami. Ich cechą charakterystyczną jest bardzo duża wytrzymałość na ściskanie.


 

Austrotherm FPP - fasadowe profile powlekane, to wyroby przeznaczone do kształtowania elewacji. Dostępne jako gzymsy, profile podparapetowe, wokółokienne, drzwiowe oraz imitacje desek. Dzięki dużej ilości wzorów, wysokiej giętkości i wytrzymałości można je stosować zarówno w budownictwie tradycyjnym, jak i przy rewitalizacji obiektów zabytkowych.


Austrotherm FPP DESKA ELEWACYJNA - profile o wyglądzie deski. Profilowany rdzeń ze styropianu ułatwia prawidłowy montaż bez kołków. Opatentowana masa, którą pokryty jest detal, podwyższa trwałość elementu i pozwala na przyklejenie deski w miejscach zaokrąglonych. Produkt został przebadany w zmiennych warunkach atmosferycznych na Politechnice Śląskiej. Deska Elewacyjna została odznaczona w 2015 roku Medalem Europejskim.


 

Austrotherm EXPERT - zielone, perymetryczne płyty fundamentowe, które charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami cieplnymi, odpornością na niszczące działanie wody oraz dużą wytrzymałością mechaniczną. Produkt uzyskał w 2014 roku Medal Europejski.


Austrotherm UNIPLATTE - różowe płyty Austrotherm XPS pokryte siatką zatopioną w wysokogatunkowym spoiwie. Ten nowoczesny wyrób znajduje zastosowanie w aranżacji obiektów wellness, spa i łazienek. Jego zaletą jest możliwość niemal dowolnego kształtowania powierzchni.

 


 

Austrotherm Sp. z o.o.
ul. Chemików 1
32-600 Oświęcim
tel. 33 844 70 40
fax 33 844 70 52
e-mail: info@austrotherm.pl
www.austrotherm.pl

zapisz się do naszego newslettera